tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

układanie kostki
Dom

Aranżacja przestrzeni wokół domu – jaką kostkę wybrać?

Budowa własnego domu to marzenie wielu osób. Łączy się to jednak z wieloma ważnymi decyzjami i zapanowaniem nad masą różnych spraw. Trzeba wybrać projekt, kupić potrzebne materiały, później zadbać o wystrój oraz dopełnić całość dodatkami. W tym wszystkim nie można zapomnieć o otoczeniu domu. W końcu nie liczy się tylko jego wnętrze. Ogród oraz otoczenie domu jest niejako wizytówką całości. Dlatego powinniśmy zadbać o ten aspekt przy aranżacji. Co jest obecnie w modzie?

Jak zaaranżować przestrzeń wokół domu?

Całe planowanie powinniśmy zacząć zagospodarowania przestrzeni. Trzeba zdecydować, ile miejsca zajmie ogród, ile ewentualny podjazd oraz chodnik. Warto pomyśleć tu o ciekawych kształtach i wykończeniach. Kostka brukowa to obecnie masa różnych możliwości. Możemy wybierać kolorystykę, kształty oraz sposoby ułożenia. Dlatego też projekt otoczenia domu jest istotny. To już nie te czasy, kiedy kostka brukowa miała spełniać jedynie walory praktyczne. Teraz dużą wagę przykłada się do estetyki i stylu wykonania. Innowacyjne i nowoczesne pomysły podbijają rynek budowlany. Dlatego właśnie warto przyłożyć się do projektowania otoczenia wokół domu. 

Kostka brukowa czy granitowa? Które rozwiązanie wybrać?

Wśród rozwiązań stosowanych wokół domu najczęściej stawia się na kostkę brukową lub granitową. Jednak jakie są właściwie wady i zalety obu tych produktów? Zacznijmy od kostki granitowej. To znana od lat kostka, która odznacza się bardzo wysoką wytrzymałością i małą ścieralnością. Jest odporna na duże obciążenie oraz na ubytki. Granit świetnie sprawdzi się przy naszym klimacie, gdyż różnice temperatur nie są dla niego problemem. Promienie słoneczne także nie mają na niego wpływ, dlatego nie będziemy musieli martwić się wyblaknięciem koloru. Jednak granit mają dość wysoką cenę. Zarówno surowiec, jak i montaż takiej kostki jest kosztowny.

Zdecydowanie brukowy odpowiednik jest znacznie tańszy. Co więcej, mamy do wyboru setki różnych możliwości jeśli chodzi o kształty i kolorystykę. Układanie kostki Stargard jest nieskomplikowany, a dodatkowo uzyskujemy całkowicie płaską i wypełnioną przestrzeń. Jednak trzeba wiedzieć, że kostka brukowa jest podatna na utratę pierwotnego koloru na przestrzeni lat. 

Wizytówka Twojego domu – zadbaj o swoje otoczenie!

Oczywiście oprócz kostki brukowej wokół domu bardzo ważnym elementem jest ogród. Trzeba połączyć obie te kwestie w jedną całość. Będziemy wtedy mogli cieszyć się zarówno pięknym i praktycznym projektem chodnika i podjazdu, jak i naturalnym, świeżym wyglądem roślinności. Nie pomijaj tego etapu przy budowie swojego domu. Choć może wydawać się one błahy i być niepotrzebnym, dodatkowym kosztem, to wbrew pozorom ma naprawdę duży wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Postaw na praktyczny, ale jednocześnie estetyczny projekt. Zadbaj o każdy szczegół swojego domu!