tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

osłonki na doniczki
Dom

Czym ozdobić osłonki na doniczki, aby nie kupować ciągle nowych? 3 sposoby 

Doniczki stanowią ważny element wystroju wnętrza. Często są też jednocześnie osłonkami dla kwiatów. W związku z tym trzeba dbać o ich prezencję oraz jakość. Zdarza się jednak, że wybrane kolory elementów nie pasują do wystroju wnętrza czy zmieniającego się gustu. Co zrobić w takiej sytuacji? Poznaj triki, dzięki którym nie będzie musiał robić dużych zakupów. 

3 sposoby na dekorowanie osłonek doniczek 

Osłonki doniczek przyciągają uwagę osób, które oglądają Twoje kwiaty. Chcesz się pochwalić nowymi pędami czy kwitnącymi okazami, ale Twoje osłony zdecydowanie nie prezentują się dobrze? A może ich wygląd po prostu Ci się znudził? Spokojnie. Nie czeka Cię przesadzanie kwiatów i konieczność zakupu nowych akcesoriów. Poznaj nasze sposoby na ozdobienie akcesoriów i dopasowanie ich do konkretnej pory roku czy związanych z nią wydarzeń!

1. Duże worki 30 x 40 cm 

Duże worki 30 x 40 cm doskonale sprawdzą się do dekorowania doniczek. Jak je wykorzystać? Wystarczy włożyć wybraną donicę do sakwy, a jej górną część delikatnie odchylić w zewnętrznym kierunku. Całość będzie wyglądała delikatnie i naturalnie. Kiedy taki efekt wizualny Ci się znudzi, zdejmij worek 30 x 40 cm, wypierz go, a następnie wykorzystaj np. do organizacji przestrzeni w szafie. 

Na rynku znajdziesz duży worek 30 x 40 cm wykonany np. z lnu, juty, organzy czy bawełny. Możesz więc wybrać częściowo przezroczystą tkaninę (organzę), aby całość dała subtelny efekt, lub tę w pełni kryjącą, by zupełnie zmienić wygląd kwiatka. Nie musisz dobierać rozmiaru konkretnego worka do doniczki – kiedy ten będzie lekko zmarszczony, całość będzie wyglądała jeszcze efektowniej. Możesz wybrać worki 30 x 40 cm lub w większych rozmiarach np. do tego, by włożyć do nich podstawę choinki bożonarodzeniowej. Będzie wyglądała estetycznie, a także stworzy spójną całość z kwiatami.

2. Samodzielna zmiana designu akcesoriów 

Zamiast kupować nowe rzeczy, możesz poświęcić trochę czasu i samodzielnie zmienić wygląd tych, które już masz. Ciekawym sposobem będzie np. oklejenie osłonek sznurkiem jutowym lub plecionym. Możesz użyć w tym celu kleju na gorąco. Samą zmianę da się zastosować zarówno na części osłonki, jak i na całości. Efekt dostosuj do swoich oczekiwań estetycznych. Za pomocą sznurków czy koronek uzyskasz te przedmioty w zupełnie nowym wydaniu – idealnie pasujące do stylu boho, rustykalnego czy skandynawskiego. 

3. Owinięcie osłonek bibułą 

Bibuła jest tania i choć nie cechuje się szczególną trwałością, będzie dobrym pomysłem na udekorowanie osłonek np. w związku z okresem świątecznym czy wiosennym. Wystarczy wyciąć odpowiednią ilość materiału, zawinąć go wokół osłonki, a całość owinąć sznurkiem dekoracyjnym lub wstążką. Konkretny materiał, jego jakość i kolor dobierz do swojego gustu czy stylu, w którym jest urządzone pomieszczenie. Pamiętaj, by uważać na bibułę podczas podlewania. Materiał jest delikatny i po kontakcie z wodą mogą pojawić się na nim nieestetyczne przebarwienia. 

Zmiana wyglądu kwiatów nie wymaga kupowania nowych osłonek. Możesz samodzielnie w prosty i ekonomiczny sposób zmienić ich wygląd. Powyższe sposoby są łatwe, szybkie, a przy tym efektowne.

 Artykuł sponsorowany