tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

elegancka ściana z telewizorem
Dom

Elegancka ściana z telewizorem – jak ją zaaranżować?

Telewizor jest jednym z przełomowych wynalazków, który współcześnie można znaleźć w praktycznie każdym domu lub mieszkaniu. Nie musi on nawet koniecznie służyć do oglądania kanałów telewizyjnych, ponieważ wiele osób używa telewizora chociażby jako ekran do konsol z grami wideo. Niezależnie od przeznaczenia nie da się ukryć, że nowoczesne telewizory zajmują sporo miejsca i praktycznie zawsze stanowią centralny punkt jednej z czterech ścian salonu. Dlatego pojawił się trend na wyróżnianie ścian telewizyjnych, czyniąc z ogromnego telewizora bardzo estetyczny element wnętrza. W jaki sposób można stworzyć elegancką ścianę z telewizorem?

Ściana telewizyjna o odmiennym kolorze

Podstawowym rozwiązaniem na ekspozycję ściany z telewizorem jest pomalowanie jej inną farbą niż reszty pomieszczenia. Najlepiej jest wybrać kolor, który nie tylko nie będzie rzucał się w oczy podczas oglądania telewizora, ale także dobrze komponował się z czernią wyłączonego sprzętu. Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie ściany z telewizorem na czarno, tak aby zamiast efektu ekspozycji móc „ukryć” telewizor we wnętrzu.

Elegancka ściana z telewizorem a dobra tapeta

Innym sposobem na wyróżnienie ściany z telewizorem w salonie lub sypialni jest wyłożenie jej ciekawą tapetą. Współcześnie na rynku dostępna jest cała gama pięknych tapet, które prezentują się znacznie lepiej od tych stosowanych kilkanaście lat temu. Warto zwrócić też uwagę na trójwymiarowe fototapety, które potrafią nadać wnętrzu wiele wyjątkowości.

Trójwymiarowe panele na ścianę telewizyjną

Jeśli już mowa o trójwymiarowości, to warto rozważyć montaż paneli 3D na ścianie z telewizorem. Takie panele wyglądają naprawdę ciekawie, a na polskim rynku można znaleźć coraz więcej odmian takowych paneli. Zaletą jest tutaj to, że mogą być one wykonane z najróżniejszych materiałów, dzięki czemu bardzo łatwo je wpasować do każdego stylu aranżacyjnego. Jeżeli komuś marzy się elegancka ściana z telewizorem, to zdecydowanie warto postawić na trójwymiarowe panele naścienne.

Drewno lub płytki z cegły na ściance z telewizorem

Bardzo efektownym rozwiązaniem jest również wyłożenie ściany telewizyjnej drewnem. Niezależnie od tego jakiego rodzaju panele znajdą się za telewizorem, drewno zawsze będzie świetnie się prezentować, a w dodatku bardzo dobrze wyeksponuje sprzęt. Warto też wspomnieć, że drewno jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów, który cieszy oko niemalże w każdej aranżacji wnętrza.

Niektórzy również decydują się na okrycie ściany telewizyjnej płytkami z cegły. Istotnie są one chyba najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ekspozycję, ponieważ przyciągają sporo uwagi. Dotyczy to szczególnie płytek z cegły poremontowej, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby telewizor został wywieszony na tle nowej i nieużywanej cegły. Nierzadko ceglana ściana z telewizorem jest też malowana, nawet na więcej niż jeden kolor. Tego typu płytki są również bardzo praktyczne, ponieważ wyciszają pomieszczenie, dzięki czemu żadnemu z domowników nie powinno przeszkadzać gdy ktoś będzie głośno oglądał telewizor w salonie.