tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

motywy obrazów do salonu
Dom

Polecane motywy obrazów do salonu

Miłośnicy stylowych aranżacji chętnie sięgają po oryginalne dodatki aranżacyjne pozwalające na nadanie wnętrzu nietuzinkowego wykończenia. Obrazy do salonu to doskonały sposób na nadanie wnętrzu charakteru oraz podkreślenie gustu domowników. Jakie motywy na obrazach najczęściej wybierane są przez miłośników dobrego stylu? Na jakie rozwiązanie najlepiej postawić w swoim mieszkaniu? Podpowiadamy!

Najpopularniejsze motywy obrazów do salonu

Charakteryzujące się interesującą formą obrazy, grafiki i plakaty to jeden z najlepszych sposób na stworzenie aranżacji salonu. Miłośników tego rodzaju dekoracji często sięgają po podobne motywy, które prezentują się w salonie estetycznie oraz pozwalają na stworzenie spójnego, kompletnego wnętrza. Do najchętniej wybieranej tematyki obrazów umieszczanych w salonach, zalicza się tak motywy, takie jak:

  • Obrazy z motywami kwiatowymi i roślinnymi

Obrazy do salonu kwiaty to jeden z najchętniej wybieranych wzorów, który cieszy się nieustającą od lat popularnością. Tego typu dodatek aranżacji może występować w wielu różnorodnych formach i przedstawić zarówno romantyczne kwiaty utrzymane w pastelowej kolorystyce dedykowane do wnętrz urządzonych w jasnych kolorach czy stylistyce glamour, jak i nowoczesne obrazy do salonu kwiaty z tropikalną roślinnością czy liściami sprawdzające się w minimalistycznych wnętrzach i salonach utrzymanych w stylistyce retro.

  • Obrazy z abstrakcyjnymi wzorami

Abstrakcyjne obrazy to niezwykle połączenie kształtów i kolorów. Ta nietuzinkowa propozycja doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach zaaranżowanych w stylu minimalistycznym, stylu industrialnym lub stylu glamour.

  • Obrazy z widokiem

Miłośnicy natury chętnie sięgają po obrazy przedstawiające piękno natury w postaci górskich widoków, piaszczystych plaży czy zachodów słońca. Takie obrazy wprowadzają do wnętrza spokój i pozwalają się zrelaksować.

  • Obrazy z motywami architektonicznymi

Obrazy z motywem miast czy znanych budowli to popularna forma dekoracji salonu, po którą chętnie sięgają miłośnicy miejskie stylu życia czy ciekawych ujęć.

  • Obrazy z ludźmi

Chętnie wybieranym motywem są ludzie. W wielu współczesnych wnętrza można spotkać zarówno obrazy przedstawiające portrety i fotografie ludzkiego ciała, jak i jego różne intrygujące, abstrakcyjne prezentacje.

Jaki obraz powiesić w salonie?

Postawienie na elementy dekoracyjne, jakim są obrazy to doskonały sposób na stworzenie przytulnego i dobrze prezentujące się salonu. Ozdoby naścienne pozwalają na udekorowanie wnętrza i podkreślenie stylu, w jakim ma zostać zaaranżowane dane pomieszczenie. Jednak, aby móc stworzyć spójne i estetyczne wnętrze, warto pamiętać o dopasowaniu obrazów do kolorystki i stylu, w jakim zaaranżowane jest całe pomieszczenie. Kluczowe podczas wyboru obrazu do salonu jest także postawienie na odpowiedni rozmiar, który powinien być proporcjonalny do wielkości danego pomieszczenia i ilości dostępnego na ścianach miejsca. Zwrócenie uwagi na te czynniki, pozwoli na stworzenie niezwykle stylowego salonu.