tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Ogród

Przymrozki a wysiew trawy

Z całą pewnością każdy posiadacz ogrodu pragnie, aby się on dobrze prezentował. W tym celu warto zasadzić w nim między innymi trawnik, który jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wiele osób zastanawia się, jak sadzić trawę, aby było to jak najbardziej efektywne. Warto się tego dowiedzieć.

Przygotowanie ziemi

Do wysiewu trawy warto się w odpowiedni sposób przygotować oraz zapoznać ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Przede wszystkim bardzo istotne jest właściwe przygotowanie do tego celu ziemi, ponieważ dzięki temu trawa bez wątpienia dużo lepiej się przyjmie. Podłoże przed zasianiem trawy należy oczyścić ze wszystkich zbędnych elementów. Wśród nich wymienia się przede wszystkim korzenie, kamienie, ale także chwasty, patyki czy też innego rodzaju niepotrzebne fragmenty. Dzięki temu ziemia przygotowywana pod zasianie trawy będzie odpowiednia, co jest bardzo istotne w całym procesie. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć różne gatunki traw. Ich wybór powinien być ściśle związany z posiadanym podłożem, a także jego odczynem pH. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie pH swojej gleby przed zakupem konkretnej mieszanki traw. Dzięki poznanemu odczynowi gleby będzie można do niej dobrać najlepszy gatunek trawy, co sprawi, że będzie ona rosła w bardzo efektywny i skuteczny sposób. Dlatego jest to tak istotna czynność. Jednak przy zastosowaniu różnych metod można również sprawić, aby gleba stała się bardziej kwasowa lub bardziej zasadowa.

Pora wysiewu

Podczas wysiewu traw bardzo istotna jest również pora wykonywania tej czynności, ponieważ ma ona dość znaczący wpływ na powodzenie całego procesu. Wysiewanie trawy jest szczególnie polecane w takich terminach jak późne lato i wczesna jesień, czyli od początku sierpnia do końca października. Gleba ma wtedy najlepsze warunki do wzrostu trawy. Charakteryzuje się stosunkowo wysoką wilgotnością, co jest bardzo korzystne w przypadku wzrostu traw. Oprócz tego w tym czasie na zewnątrz panują dość wysokie temperatury, co również jest idealnym rozwiązaniem dla zasadzonej trawy. Warto o tym pamiętać podczas aranżowania swojego ogrodu, ponieważ jest to dość istotna kwestia. Trawę można również siać wczesną wiosną, czyli od końca kwietnia do początku czerwca. Jednak wiele osób zastanawia się w tym przypadku nad taką kwestią jak wysiew trawy a przymrozki. Wczesną wiosną mogą występować przymrozki, które mogą w bardzo negatywny sposób wpłynąć na wzrost zasadzonej trawy. Dlatego lepiej sadzić nasiona traw późnym latem oraz wczesną jesienią.