tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Zalety drzwi drewnianych
Dom

Zalety drzwi drewnianych – wszystko, co trzeba wiedzieć

Drzwi wykonane z drewna otwierają drogę na estetyczne oraz zdrowe wejście do mieszkania. Zalety drzwi drewnianych powodują, że coraz więcej domowników decyduje się na ich zakup. Są bezpieczne, uniwersalne oraz naturalne. Wszystko to powoduje, że drewniane drzwi cieszą się prawdziwym popytem mimo wysokich cen. Co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć? Jak należy o nie dbać? A co ważniejsze, czy wszystkie drzwi drewniane są drogie? Czytaj dalej!

Dlaczego warto wybrać drzwi drewniane?

W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć, że drzwi drewniane to świetnie prezentujący się element domu, który stanowi wystarczające zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi, a na dodatek świetnie wygląda. To nie jest koniec plusów, ponieważ drzwi z drewna cechuje wytrzymałość oraz trwałość. To właśnie z tego powodu są coraz częściej wybierane w zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Zalety drzwi drewnianych powinny również przekonać do siebie przede wszystkim miłośników tradycyjnych wnętrz – może i Ciebie również!

Chociaż najczęściej wybierane są drzwi drewniane wewnętrzne, również modele zewnętrze, o ile odpowiednio się o nie dba, mogą doskonale wyglądać mimo działających na nie czynników atmosferycznych. Takie modele wyróżniają doskonałe parametry izolacyjności oraz niska rozszerzalność cieplna. Dzięki temu drzwi zewnętrze mogą spełniać swoje funkcje tak samo dobrze, jak drzwi drewniane pokojowe.

Czy drzwi drewniane wymagają częstej konserwacji?

I to jest właśnie kolejna zaleta drzwi drewnianych. Pomimo że drewno jest szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i mechanicznych, to stosunkowa taniość drewna powoduje, że jest to produkt jak najbardziej opłacalny. Jeśli kiedyś zaobserwujesz jakieś pęknięcia w powłoce drzwiowej, miejscowe przebarwienia lub uszkodzenia fizyczne, to w zupełności wystarczy proste przemalowanie skrzydła drzwiowego. A jeśli chodzi o drobne uszkodzenia, to z łatwością możesz się ich pozbyć specjalnym lakierem przystosowanym do drzwi z drewna. Chociaż, zawsze możesz kupić nowe… jak widzisz, zalety drzwi drewnianych górują nad wadami.

Ile kosztują drzwi drewniane?

Ceny są różne. Trzeba powiedzieć, że cena drzwi drewnianych będzie zależeć od typu wykorzystanego drewna. Na końcowe koszty wpływa też poziom wykończeniowy danego modelu. W grę wchodzi też sytuacja, czy potrzebujesz na dany moment drzwi standardowych, produkowanych na zamówienie lub po prostu tych dostępnych od ręki. Inaczej będą też kosztować drzwi zewnętrzne drewniane oraz drzwi wewnętrzne. Trzeba wspomnieć też, że cena drzwi do pokoju będzie najniższa, ponieważ tego rodzaju pozycje nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, czy zbrojenia przed intruzami.

Do wyboru masz drzwi wykonane z materiałów drewnopodobnych, których cena zaczyna się nawet od 100 zł. Drzwi z naturalnego drewna kosztują najwięcej. Za surowy model wykonany, np. z sosny będziesz musiał zapłacić od 150 do ok. 300 zł. Wykończone drzwi wyglądają najlepiej, no i są skończone, więc nie wymagają dodatkowego nakładu pracy i finansów, jednak jest to już koszt od 1000 do nawet 4000 zł. Chociaż zalety drzwi drewnianych powodują, że nadal warto je wybrać.