tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

salon glamour w bloku
Dom

Jak urządzić salon glamour w bloku?

W architekturze wyróżnia się wiele stylów aranżacyjnych, a mimo to większość osób decyduje się pójść za trendem i urządzić swój salon w jednej z kilku najpopularniejszych kompozycji. Tymczasem wybierając na przykład styl aranżacyjny glamour można nie tylko nadać swojemu wnętrzu efektowności, ale również wyróżnić je na tle powszechnych mieszkań. Ludzie widząc styl glamour często twierdzą, że jest on zarezerwowany tylko dla dużych i ładnych bloków, a prawda jest taka, że według jego zasad można urządzić nawet salon w małym mieszkaniu w bloku – jak to zrobić?

Czy można urządzić salon glamour w bloku

Styl glamour to całkowite przeciwieństwo minimalizmu. Znaczy to, że wnętrza w stylu glamour zawsze są bogato zdobione i wypełnione po brzegi kunsztownymi elementami. Omawiany styl można nazwać definicją przepychu aranżacyjnego, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na urządzenie mieszkania w tym stylu. Wysokie koszty takiej aranżacji nie sprawiają jednak, że nie jest ona możliwa do zrealizowania w bloku.

Prawda jest taka, że nawet w małej kamienicy można urządzić salon glamour jeśli ma się do tego odpowiednie środki. Jest to świetny sposób na wyróżnienie swojego mieszkania na tle innych, a także wprowadzenia do niego pierwiastka prestiżu. Jedynym co trzeba mieć na uwadze urządzając pokój glamour w bloku to fakt, że mieszkania w blokach często mają ograniczoną przestrzeń aranżacyjną. Jednak jasna kolorystyka oraz kilka technik aranżacyjnych powiększających optycznie wnętrze powinny rozwiązać ten problem.

Jakie meble do salonu glamour w bloku?

Architekci wnętrza zgadzają się co do tego, że w salonie glamour powinny znajdować się eleganckie meble o subtelnych, najlepiej zaokrąglonych kształtach. Dobrze też aby miały one zdobione nogi, które od wieków świadczą o kunszcie meblarskim. Jeśli chodzi o przykłady mebli w stylu glamour, to zdecydowanie warto rozważyć zakup szezlongu oraz popularnej w Anglii sofy typu chesterfield. Ponadto w salonie glamour w bloku dobrze będzie prezentował się szklany stół, zwłaszcza że powiększa on optycznie przestrzeń aranżacyjną.

Warto też wspomnieć kilka słów o kolorach typowych dla stylu glamour. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, osoby urządzające salon glamour w bloku powinny ograniczyć się do jasnych barw, ale należy wspomnieć, że nie wszystkie kolory nadają się do takiej koncepcji aranżacyjnej. Styl glamour to raczej chłodne odcienie bieli i szarości, ale również tak eleganckie kolory jak złoty lub błękitny. Można też pokusić się o subtelniejsze odcienie zieleni.

Żyrandol koniecznością w salonie glamour

Należy podkreślić, że każdy salon glamour w bloku, jak i w innym budynku musi być wyposażony w porządny żyrandol. Stanowi on swego rodzaju centrum prestiżowej kompozycji, które zwraca największą uwagę oraz mówi o kunszcie właściciela. Dlatego też chcąc urządzić pokój dzienny w stylu glamour trzeba koniecznie poświęcić dłuższą chwilę na przegląd dostępnych ofert żyrandoli i wybrać najefektowniejszy model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.