tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

rolety do salonu
Wnętrza

Jak wybrać odpowiednie rolety do salonu?

Częstym elementem aranżacji okiennej jest roleta, która może być praktyczną dekoracją. Nie brakuje modeli o wysokich walorach estetycznych, które zdobią wnętrze. Obecnie można liczyć na wiele rodzajów rolet okiennych do wyboru. Dla jednych idealne będą plisy wykonane z transparentnych materiałów, a dla innych rolety wolnowiszące zaciemniające. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Zacząć powinno się od określenia indywidualnych potrzeb i preferencji. Roleta powinna zostać dobrana do stylistyki wnętrza i przeznaczenia pomieszczenia.

W poszukiwaniu idealnej rolety do pokoju dziennego

Godnymi polecenia roletami do salonu są modele dzień i noc, za pomocą których można regulować natężenie światła. Składają się z dwóch rodzajów pasów – transparentnego i zaciemniającego. W zależności od bieżących potrzeb i preferencji, roletę można zwinąć całkowicie i doświetlić salon lub ustawić pasy w taki sposób, aby docierała do pomieszczenia ograniczona ilość światła. Godne uwagi będą też rolety plisowane, które przypominają harmonijkę w trakcie ich składania. Wysokie walory estetyczne to nie jedyna zaleta tych rolet, można też liczyć na mnogość kolorów i wymiarów. Na ich korzyść przemawia również możliwość zwijania w obu kierunkach – od góry i od dołu. Można wobec tego zasłonić tylko środek lub dolną część okna. Jeżeli szuka się rolety, która zablokuje promieniowanie słoneczne i zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia, to warto wybrać model zaciemniający. Latem można liczyć na przyjemny chłód w salonie, co będzie szczególnie istotne przy braku klimatyzacji. Jeszcze lepszy efekt uzyska się dzięki roletom wolnowiszącym na wymiar w kasecie. Świetną opcją do salonu będą też modele rzymskie, składające się z kilku zakładek. Prezentują się bardzo elegancko, są łatwe w obsłudze i montażu. Mogą być bez falbany lub z falbaną prostą/falowaną.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety wolnowiszące na wymiar do salonu?

Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem gotowej rolety, którą wystarczy odpakować i zamocować. Pomimo bogatego i zróżnicowanego asortymentu może zdarzyć się tak, że nie uda się znaleźć modelu w pełni spełniającego oczekiwania. Najlepszym rozwiązaniem będzie w takim przypadku zmówienie rolety na wymiar. Można mieć wtedy pewność, że będzie w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb i preferencji. Rolety na wymiar idealnie dostosują się do wielkości i kształtu okna. Będą pasować również do okien nietypowych, o niestandardowych wymiarach. Jeśli ma się okno dachowe, narożne, owalne lub trójkątne, idealnym rozwiązaniem będzie zamówienie rolety na wymiar. Często wręcz niemożliwe byłoby znalezienie pasującej rolety wśród gotowych modeli. Kolejną zaletą roletą na wymiar jest możliwość ich spersonalizowania. Można zdecydować o kolorze, wzorze, fakturze, funkcjonalności itd. Na korzyść rolet na zamówienie przemawia również ich wysoka jakość, wyższa niż modeli produkowanych na masową skalę. Do zalet zaliczyć można też niepowtarzalny charakter rolety na wymiar, możliwość wybrania sposobu motaniu i systemu sterowania.