tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Okazje cenowe - wyprzedaże
Zakupy

Okazje cenowe – wyprzedaże, rabaty i promocje

Ceny wszystkich produktów niestety rosną. Coraz więcej osób szuka różnych okazji cenowych, aby kupić coś taniej. Gdzie można znaleźć okazje cenowe? Na co należy uważać, widząc promocje i rabaty?

Okazje cenowe – kiedy można liczyć na promocje?

Wiele sklepów bez względu na branżę, w której działa, organizuje często wyprzedaże i promocje, na których można kupić produkty czasami nawet do 70% taniej. Takie sytuacje jednak nie zdarzają się często i należy śledzić informacje napływające od danego sklepu czy marki. Są jednak wyprzedaże sezonowe. Na tańsze zakupy można liczyć po Świętach Bożego Narodzenia, a także podczas letnich wyprzedaży. Do Polski także przyszła moda z USA i jest Black Friday oraz Black Week. W tym okresie wiele sklepów oferuje liczne wyprzedaże i rabaty. Warto także sprawdzać urodziny danego sklepu. Podczas takiego jubileuszu oferowane są bardzo wysokie zniżki, a także prezenty dla klientów.

Czy zawsze podczas wyprzedaży można zrobić taniej zakupy?

Jeszcze kilka lat temu trzeba było uważać na nieuczciwe praktyki różnego rodzaju handlowców. Często przed okresem wyprzedaży ceny szły do góry, a następnie były obniżane i oferowane jako okazje cenowe. Niekiedy zdarzało się tak, że produkt po rzekomej obniżce był droższy niż przed wyprzedażą. Obecnie takie praktyki są już niestosowane, a wręcz nawet karane. Jeśli oferowane są rabaty, to są one prawdziwe. Niekiedy zniżki są większe, a niekiedy niewielkie. Coraz większa liczba sklepów oferuje rabat, na którąś sztukę produktu. Przykładowo kupując dwa ubrania, trzecie najtańsze jest gratis. Takie okazje cenowe są bardzo chętnie praktykowane.

Czy warto czekać na wyprzedaże?

Popularność wyprzedaży w Polsce stale rośnie, z tego względu coraz większa liczba osób wstrzymuje się z zakupami, czekając na promocje. Duża część pań zmienia swoją garderobę podczas letnich i zimowych wyprzedaży. Również sprzęt RTV i AGD bardzo chętnie jest wymieniany w okresie poświątecznym lub w czasie promocji obowiązujących podczas Czarnego Piątku. Z pewnością taka postawa jest opłacalna, bo można naprawdę sporo zaoszczędzić. Taką zasadą warto się również kierować podczas zakupów spożywczych. Hipermarkety czy dyskonty raz w tygodniu lub nawet częściej oferują liczne promocje. Warto zatem zrobić zapas danego produktu, aby wystarczył do kolejnej wyprzedaży. Niewydane pieniądze można przeznaczyć na jakieś przyjemności lub na przykład odkładać. Po roku na pewno zbierze się niezła suma, którą będzie można spożytkować na wakacje lub zakupy.

Okazje cenowe – zakupy bez VAT

Dużą popularnością cieszą się obniżki cenowe pomniejszone o kwotę podatku VAT. Takie oferty często organizowane są przez duże sklepy budowlane lub sklepy ze sprzętem elektronicznym. Większość produktów objętych jest stawką podatku 23%, a więc obniżka jest spora. Tego typu promocje ogłaszane są bardzo często w telewizji lub na stronie internetowej sklepu. Czasami także sklepy odzieżowe wprowadzają takie rabaty, choć jest to rzadsza praktyka. Zdecydowanie częściej można kupić trzecią, a nawet czasami drugą rzecz taniej.