tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Dom

Aranżacja pokoju dziennego – jak stworzyć funkcjonalny i przytulny salon?

Aranżacja pokoju dziennego to duże wyzwanie. Salon jest miejscem reprezentacyjnym, do którego zapraszamy gości, a jednocześnie jest pokojem, w którym spędzamy najwięcej czasu z rodziną. To tu spożywamy posiłki, odpoczywamy oraz spędzamy czas z dziećmi. Jak zaaranżować salon, by był elegancki i przytulny jednocześnie?

Kącik wypoczynkowy

Aranżacja pokoju dziennego polega przede wszystkim na stworzeniu wygodnego kącika, w którym możemy odpocząć.

Sofa oraz stolik kawowy to niezbędne elementy każdego salonu. W zależności od wielkości pokoju dziennego można zdecydować się na niewielką, 2-osobową sofę, którą uzupełnimy fotelami dla gości lub narożnik, który jest duży, wygodny i elegancki.

W małych pokojach dziennych idealnie sprawdzi się niewielka sofa. Warto postawić na ciekawy kolor, który ożywi salon. Czerwień, butelkowa zieleń, granat czy kolor miodowy to bardzo mocne kolory, które można w ten sposób wprowadzić do stonowanego pokoju dziennego.

Bardzo ważne jest, by pamiętać, że sofa staje się najważniejszym elementem wyposażenia salonu. Reszta dodatków powinna być stonowana i spokojna.

Posiłki – rodzinny rytuał

Spożywanie rodzinnych posiłków to najważniejszy element dnia. Aranżując pokój dzienny nie można zapomnieć o stole, przy którym rodzina wygodnie będzie siadała do posiłków.

Stół do jadalni nie musi być duży. Warto jednak zadbać, by każda osoba siedziała wygodnie. Krzesła, które mają oparcie, podłokietniki oraz podparcie dla nóg pozwolą na długie godziny wygodnego siedzenia.

Bardzo ważna jest tapicerka krzesła. Krzesła ze skórzaną tapicerką są wyjątkowo ekskluzywne, ale nie są najwygodniejsze do siedzenia. W letnie dni skóra przykleja się do ciała. Wybierając tapicerkę należy zadbać, by była przyjemna w dotyku, a jednocześnie łatwa do utrzymania w czystości.

Na jedno krzesło należy przeznaczyć minimum 60 cm. Krzesła powinny być w takiej odległości od siebie, by siedzące osoby nie szturchały się łokciami.

Stół prostokątny idealnie sprawdzi się w pokojach, które są oparte na planie prostokąta. Kwadratowy stół idealnie sprawdzi się w mniejszych pokojach. Kupując stół okrągły uzyskamy przytulne wnętrze. Trzeba jednak pamiętać, że duży okrągły stół nie jest najwygodniejszy na rodzinne imprezy. Goście będą siedzieli blisko siebie, co może utrudniać interakcje.

Aranżacja pokoju dziennego musi być bardzo przemyślana. Salon jest pokojem wielofunkcyjnym, w którym spędzamy czas odpoczywając, zapraszamy gości czy bawimy się z dziećmi. Warto zadbać o wygodne miejsce do odpoczynku, zjedzenie rodzinnego obiadu czy zagrania w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.