tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Dom

Kamień w salonie: prosty sposób na piękną ścianę

Salon, służący jako miejsce rodzinnych spotkań, jest jednym z tych wnętrz, w których wygoda i elegancja stają się sprawami bardzo ważnymi. Jak zadbać o to, by ściany salonu z jednej strony zachwycały wyglądem, z drugiej trwałością?

Ściany i ich rola w aranżacji wnętrz

Lekceważenie tak ważnych powierzchni, jaką są ściany, jest jednym z najczęściej popełnianych błędów. Urządzając takie wnętrza, jak salon, koncentrujemy się na meblach i dekoracyjnych dodatkach, pomijając ściany. A przecież mają one bardzo duży wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Kto chce ozdobić ściany salonu w niebanalny sposób, ten może skorzystać z wielu możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest kamień dekoracyjny, który w nowoczesnych aranżacjach odgrywa coraz ważniejszą rolę. To on zmienia ścianę w ważną ozdobę, to on pozwala przerwać monotonię i skutecznie przyciąga uwagę.

Naturalny kamień na ścianie: jak go wykorzystać?

Naturalny kamień w salonie to prosty sposób na eleganckie ściany, które pięknym wyglądem będą cieszyć nasze oczy przez wiele lat. Jak wykorzystać taki materiał? Przede wszystkim z umiarem. Kamieniem można wyłożyć jedną ścianę salonu lub jej fragment, np. nad kanapą lub przy kominku. Rozwiązanie pierwsze świetnie sprawdza się w większych pomieszczeniach, drugie – w salonach o dość ograniczonej powierzchni.
Wybierając kamień o ciekawej barwie i strukturze, można osiągnąć wspaniałe efekty. Wykończona kamieniem ściana może kontrastować z jasnym otoczeniem, może się z nim pięknie komponować. Wybór kamieni dekoracyjnych do salonu jest coraz większy, zatem znalezienie ciekawego rozwiązania nikomu nie powinno sprawić większych problemów.

Kamienie dekoracyjne do salonu: co warto wybrać?

Te osoby, którym marzy się wyłożona kamieniem ściana w salonie, mogą skorzystać z wielu ofert. Na rynku wielką popularnością cieszą się kamienne płytki ścienne, choć najciekawsze efekty można uzyskać przy pomocy kamienia naturalnego: marmuru, granitu lub piaskowca. W wielu wnętrzach można z powodzeniem wykorzystać łupki, które wyróżniają się uniwersalnością oraz dekoracyjnym charakterem. Ich ciekawa struktura intryguje, a ozdobione nimi wnętrza prezentują się wspaniale.

Kamień rewelacyjnie sprawdzi się na ścianie salonu urządzonego w stylu industrialnym lub skandynawskim, choć z powodzeniem można z niego korzystać z eleganckich wnętrzach urządzonych w tradycyjnym stylu. Po materiał ten chętnie sięgają też amatorzy nowoczesnych rozwiązań oraz minimaliści, dla których kamienna ściana ma się stać jednym z głównych akcentów dekoracyjnych.