tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Baseny stelażowe
Zakupy

Baseny stelażowe – jakie parametry decydują o wyborze

Baseny ogrodowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem w sezonie letnim. Na rynku można obecnie znaleźć bardzo szeroki katalog basenów różnych dostawców, dlatego klienci powinni być bardzo uważni i wybierać rozwiązania o najlepszych parametrach.

W szczególności polecane są baseny stelażowe, które pozwalają na korzystanie z kąpieli w różnych miejscach. Przy wyborze odpowiedniego basenu z tej kategorii trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników.

Parametry basenów stelażowych

Konstrukcja basenu stelażowego różniąca się od basenu rozporowego sprawia, że inne parametry tego produktu są brane pod uwagę przez klientów. W szczególności należy zwrócić uwagę na:

  • dno basenu – czy jest wykonane z solidnego materiału, jaka jest elastyczność materiału, czy ma neutralny kolor;
  • ramę basenu – czy jest wykonana z wysokiej jakości aluminium, w jaki sposób jest montowana do pozostałych części szkieletowych basenu, czy istnieje możliwość łatwego demontażu, czy nie ma szkodliwych elementów mogących powodować podrażniania lub rany na ciele (w szczególności istotne dla dzieci korzystających z tego rodzaju basentów);
  • szkielet basenu – czy jest wystarczająco sztywny do utrzymania pozostałej części konstrukcji i jaką ma wyporność przy napełnieniu basenu dużą ilością wody.

Podstawową wadą tego rodzaju basenów jest pracochłonność przy jego montażu, dlatego trzeba przygotować się na skrupulatną instalację.

Wybór wersji basenu stelażowego

Oprócz elementów konstrukcyjnych bardzo ważnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę kupując basen stelażowy, jest jego rozmiar oraz pojemność. Wybór pod względem tego kryterium uzależniony jest m.in. od tego, czy:

  • dysponujemy dużą ilością przestrzeni do rozstawienia basenu na płaskim podłożu,
  • przeznaczamy basen głównie dla dzieci, czy także dla dorosłych,
  • jesteśmy przygotowani na częstą wymianę określonych ilości wody basenowej.

Obecnie na rynku można znaleźć baseny stelażowe o bardzo różnorodnej średnicy oraz głębokości, w tym np. 549 x1 42 cm, 732 x 132 cm, 478 x 124 cm i wiele innych. W przypadku basenów dla małych dzieci zalecane są mniejsze instalacje z ograniczoną głębokością. Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe wyposażenie tego typu ogrodowych basenów stelażowych – w tym drabinkę, pompkę do filtracji i inne zabezpieczenia.

W przypadku renomowanych firm baseny stelażowe o różnych parametrach powinny posiadać stosowne gwarancje oraz atesty, potwierdzające nie tylko ich wysoką jakość, ale przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zobacz baseny ogrodowe na stelażu w sklepie https://basenyogrodowe.pl/.