tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

taśmy pakowe
Zakupy

Czy taśmy klejące z nadrukiem są ekologiczne?

Świadomy konsument, robiąc zakupy, dba o środowisko naturalne i zwraca uwagę na to, co kupuje. Coraz więcej klientów oczekuje od firm z branży e-commerce ekologicznych opakowań wysyłkowych zabezpieczonych ekologiczną taśmą pakową. Dlatego też akcesoria do pakowania, które są przyjazne dla naszej planety, stały się obecnie elementem skutecznych działań marketingowych. Ponadto firmy, które pragną dbać o swój wizerunek, również stawiają na ekologiczne rozwiązania.

Ekologiczne taśmy do pakowania

Mówiąc o ekologicznych taśmach klejących z nadrukiem, mamy na myśli głównie te wytwarzane z papieru. Papierowe taśmy pakowe są przyjazne dla środowiska i można je poddać recyklingowi. Najczęściej do ich wytwarzania wykorzystuje się papier Kraft lub papier Silco. Co ważne, do ich produkcji najczęściej stosowane są kleje na bazie kauczuku naturalnego, które nie zawierają w sobie rozpuszczalników i innych szkodliwych składników. Właściwości ekologicznych taśm klejących z nadrukiem sprawiają, że doskonale sprawdzają się one podczas pakowania przesyłek o różnych gabarytach. Dodatkowo znajdują swoje zastosowanie przy pieczętowaniu oraz etykietowaniu. Do ekologicznych taśm pakowych można zaliczyć również biodegradowalne taśmy spinające.

Czy sam nadruk może być ekologiczny?

Nowoczesne drukarnie stawiają sobie za cel jak najmniejsze zanieczyszczenie planety. Firmy, zajmujące się znakowaniem produktów, dysponują obecnie nowoczesnym parkiem maszynowym. Co więcej, mogą postawić na ekologiczne surowce do znakowania, czyli farby, które będą przyjazne dla środowiska. Coraz powszechniejszą praktyką staje się korzystanie z ekologicznych zamienników atramentu, które są biodegradowalne i tym samym ułatwiają recykling papieru. Podobnie rzecz wygląda w przypadku nadruku na papierowych taśmach ekologicznych. 

Ekologiczne taśmy klejące z nadrukiem

Na papierowych taśmach pakowych z powodzeniem można wykonać nadruk. Dzięki odpowiedniemu oznakowaniu ekologicznych taśm pakowych firmy wysyłają do swoich odbiorców komunikat o tym, że nie tylko dbają o środowisko naturalne, ale również podchodzą z pełnym profesjonalizmem do swoich klientów. Nadruk, umieszczony na ekologicznej taśmie klejącej, to nie tylko doskonałe rozwiązanie marketingowe, ale również świadome działania marki na rzecz dobra planety. Taśmy te cieszą się coraz większą popularnością i stały się niezbędnym wyposażeniem sklepów internetowych, biur i magazynów. Sprawdzają się przy zamykaniu opakowań o różnej wielkości, zaklejaniu koperty czy znakowaniu towarów.

Ekologiczne taśmy klejące z nadrukiem zamów w TCM Service

Wszystkim firmom, którym troska o środowisko naturalne nie jest obca, a jednocześnie chcą wypromować swoją markę, z pomocą przychodzi TCM Service. Ekologiczne taśmy klejące z nadrukiem to idealny sposób na zdobycie zaufania klientów, a w rezultacie – zwiększenia zysków. TCM Service w swojej ofercie proponuje klientom papierowe taśmy z nadrukiem indywidualnym. Zaprojektowanie znakowania jest łatwiejsze dzięki specjalnemu kreatorowi nadruku, dostępne na stronie internetowej.