tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Karnisze podwójne
Zakupy

Karnisze podwójne – kiedy warto i jak je wybrać?

Karnisze mona zakupić w dwóch głównych wariantach – jako pojedyncze oraz podwójne. Kiedy warto zdecydować się na karnisze podwójne?

Za pomocą karnisza można powiesić zasłony i firanki, aby nadać oknu atrakcyjny wygląd i jednocześnie uzyskać osłonę przed wzrokiem innych osób i światłem wpadającym do wnętrza. Zobacz, jaką budowę mają karnisze podwójne, jakie są ich główne rodzaje, a także sprawdź, kiedy warto się na nie zdecydować.

Jak zbudowany jest podwójny karnisz?

Karnisze podwójne charakteryzują się dwoma równoległymi miejscami, które pozwalają na powieszenie osłon okiennych w domu, mieszkaniu lub w innym budynku, pomieszczeniu.

Wobec tego karnisze podwójne pozwalają na powieszenie na nich jednocześnie zasłon i firanek w dwóch osobnych rzędach, co umożliwia ich łatwe przesuwanie.

Budowa karnisza podwójnego zależna jest przede wszystkim od jego rodzaju, który ma związek z zastosowanymi materiałami oraz ze sposobem jego montażu. Warto więc przyjrzeć się bliżej dostępnym wariantom, by znaleźć właściwy typ karnisza podwójnego.

Rodzaje karniszy podwójnych

Karnisze podwójne są oferowane w wielu wariantach, wobec tego można dobrać je do stylu wnętrza oraz do miejsca, w którym zamierza się je zamontować. W sklepach dostępne są:

  • Karnisze podwójne sufitowe oraz ścienne – mogą być one zamontowane zarówno na suficie, jak i na ścianie. Miejsce montażu będzie zależne głównie od wysokości sufitu. Przy niższych i standardowych sufitach zwykle wybiera się karnisze podwójne sufitowe, natomiast przy wyższych te montowane na ścianach.
  • Karnisze podwójne w formie drążka lub szyny – karnisze podwójne mają dwa równoległe drążki, natomiast szynowe szyny, które montowane są sufitowo, także w sufitach podwieszanych.
  • Karnisze podwójne drewniane, plastikowe i metalowe – najczęściej karnisze podwójne wykonuje się z tych dwóch materiałów, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnego miejsca montażu i stylu wnętrza.

Gdzie sprzedawane są karnisze podwójne?

Karnisze podwójne można zakupić obecnie bez problemów w wielu sklepach. Atutem jest też możliwość zamówienia ich w internecie, na przykład w sklepie internetowym https://sklep.voppi.eu.

Wybierając karnisz podwójny w internecie, można uzyskać znacznie szerszy wybór modeli niż w sklepach stacjonarnych. To pozwala na dobranie karniszy do własnych potrzeb pod każdym względem.

Kiedy warto wybrać karnisz podwójny?

Na karnisze podwójne warto zdecydować się przede wszystkim wtedy, gdy planuje się jednocześnie używać firanek oraz zasłon.

Dwa osobne drążki albo szyny na te osłony okienne umożliwiają stosowanie ich niezależnie od siebie. Zasłonięcie okna wieczorem albo w ciągu dnia, by ochronić się przed promieniami słonecznymi, może być wtedy bardzo łatwe i wygodne.

Różne rodzaje karniszy podwójnych pod kątem stylu pozwalają także na proste dostosowanie ich do aranżacji wnętrza.

Z szerokim wyborem karniszy podwójnych, również produkowanych na zamówienie w konkretnych wymiarach, można zapoznać się bliżej na stronach producentów i w sklepach stacjonarnych.