tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Przytulna sypialnia w stylu skandynawskim
Dom

Przytulna sypialnia w stylu skandynawskim – meble i oświetlenie

Każda sypialnia, również i ta urządzona w stylu skandynawskim, jest miejscem, w którym każdy z nas spędza dość sporą część swojego życia. Nic w tym dziwnego, ponieważ dla wielu osób pełni funkcję swego rodzaju azylu, w którym wypoczywają, śpią i nabierają sił przed kolejnym, niekiedy dość wymagającym dniem. Dlatego też jej aranżacja powinna być odpowiednio przemyślana zarówno w zakresie wybieranych mebli, dodatków, jak i oświetlenia. W ten sposób stworzymy wyjątkową przestrzeń zgodną z naszymi oczekiwaniami i gustem, która pozwoli nam na odrobinę relaksu.

Skandynawska sypialnia to sposób aranżacji, który na przestrzeni kilku ostatnich lat w znacznym stopniu zyskał na dużej popularności. Związane jest to m.in. z tym, że w wyniku połączenia jasnych kolorów i minimalizmu z naturalnymi materiałami, czyli wszystkiego tego, co pozwoli na stworzenie przytulnej i komfortowej sypialni. Dzięki wykorzystaniu wspomnianych rozwiązań, nawet te najmniejsze pomieszczenia, wydają się być optycznie większe. Warto jednak pamiętać, że każde pomieszczeni urządzone w stylu skandynawskim, powinno nie tylko zachwycać swym pięknem, ale także duża funkcjonalnością. Dlatego też należy sięgać po praktyczne i wygodne w użytkowaniu dodatki.

Skandynawska sypialnia – na jakie elementy należy postawić w tym przypadku?

Mimo, że na przestrzeni kilku ostatnich lat, styl skandynawski nieco ewoluował, przez co możemy wyróżnić jego trzy odmiany, tj. scandi chic, new nordic oraz dark nordic, niezmiennym pozostaje fakt, że jest to styl minimalistyczny, funkcjonalny i nieco intrygujący. Nic więc dziwnego, że nadal cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza, że sprzyja wieczornemu relaksowi, co z kolei pozwala na uspokojenie i złagodzenie nerwów oraz stresu, który mógł się nagromadzić w ciągu całego dnia. Oczywiście, aby móc się w pełni cieszyć komfortową przestrzenią, sprzyjającą odpoczynkowi, warto jest pamiętać o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym będzie możliwe stworzenie łagodnego i harmonijnego wnętrza.

Stąd też jednym z niezbędnych elementów, o których należy pomyśleć w pierwszej kolejności, są meble do sypialni. Wspomniane produkty pod względem wizualnym, winny być wykonane w podstawowych dla stylu skandynawskiego barwach takich jak biel, delikatny beż, kolory drewna oraz jasna szarość. Należy również pamiętać, aby charakteryzowały się ergonomicznymi kształtami, funkcjonalnymi rozwiązaniami oraz, aby znalazły się tylko w niezbędnej ilości. W końcu należy pamiętać, że w tego typu wnętrzach króluje prostota i minimalizm. Z kolei w zakresie dodatków i oświetlenia, warto jest postawić np. na lampy o prostych liniach i okrągłych formach z możliwie jak najbardziej naturalnym światłem, miękkie poduszki i koce, ceramiczne wazony, czy też niewielkie dywany w jasnych odcieniach.