tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Soda kalcynowana
Zakupy

Soda kalcynowana – zastosowanie

Wśród licznych detergentów, jakich używamy w naszych domach, bardzo wiele charakteryzuje się silnym działaniem, ale również drażniącym zapachem czy wysoką ceną. Ich używanie nie jest konieczne — coraz częściej w domach docenia się ekologiczne i naprawdę tanie środki, które fantastycznie radzą sobie z zabrudzeniami i są łatwe w użyciu, a przy tym nietoksyczne. Jednym z nich jest soda kalcynowana

Czym jest soda kalcynowana?

Soda kalcynowana to inaczej węglan sodu o symbolu chemicznym Na2CO3. Dzięki połączeniu z wapnem jest bardzo dobrym środkiem zmiękczającym wodę. Jakie ma to znaczenie w codziennych porządkach? Spore, ponieważ twarda woda kranowa znacząco utrudnia na przykład dopieranie plam z ubrań. Im bardziej miękka jest woda używana do prania czy sprzątania, tym łatwiejsze się ono staje. Soda kalcynowana nie tylko zmiękcza wodę, ale również działa lekko wybielająco. Tym samym można z powodzeniem używać jej do namaczania w wodzie białych ubrań przed praniem albo dodawać do proszku do prania, aby wzmocnić jego wybielające działanie. Lepiej jednak nie stosować sody do prania ciemnych ubrań ani tkanin z plamami po antyperspirantach, gdyż soda może zmienić ich kolory.

Ekologiczne środki czystości – soda kalcynowana gdzie kupić?

Jeśli potrzebna Ci jest soda kalcynowana gdzie kupić tego rodzaju środki chemiczne? Nie znajdziesz ich w zwykłym markecie z chemią gospodarczą, ponieważ jest to czysty związek chemiczny o niezbyt komercyjnym zastosowaniu. To jednak proszek bardzo tani — za kilka złotych można kupić pełne, duże opakowanie, które z powodzeniem wystarczy na kilka tygodni regularnego sprzątania. Co więcej, soda może zastąpić całkiem sporo klasycznych środków chemicznych — proszki do prania, żrące płyny do czyszczenia piekarników i inne. Obecnie środki ekologiczne o łagodnym dla środowiska działaniu, nietoksyczne i bez dodatkowych sztucznych zapachów są coraz chętniej kupowane w gospodarstwach domowych. Przemawia za tym przede wszystkim cena — zamiast wielu drogich środków wystarczy kupić kilogram sody kalcynowanej o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Z pewnością będzie to spora ulga dla domowego budżetu, ale również dla środowiska. Sprzątając każdego dnia w domu, warto skłonić się ku ekologicznym środkom czyszczącym, które można zrobić samodzielnie, po prostu rozpuszczając sodę w wodzie lub tworząc z niej specjalną pastę. Mając w domu zapas takich substancji chemicznych o prostym składzie i skutecznym działaniu, można nie tylko sprzątać skuteczniej, ale również lepiej zrozumieć niektóre chemiczne zasady, na przykład tę, dlaczego twarda woda nie dopiera ubrań, albo jak to się dzieje, że soda usuwa bardzo trudne plamy. Znajdź swoje naturalne środki czystości w sklepie internetowym Słodkie Zdrowie.