tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

modele pilarek Makita
Budownictwo

Tnij materiały bez przeszkód – poznaj modele pilarek Makita

Nowoczesne pilarki to wszechstronne narzędzia pozwalające na szybkie i jednocześnie precyzyjne cięcie wielu różnych materiałów. Co więcej, dzięki szerokiemu wachlarzowi urządzeń dostępnych w asortymencie japońskiej firmy Makita, sprzęty te mogą zostać dopasowane nie tylko do indywidualnych potrzeb, ale i również posiadanego budżetu. Zatem którymi narzędziami warto zainteresować się w szczególności? 

Najlepsze modele pilarek dostępnych w ofercie marki Makita 

Japońska korporacja Makita zdążyła już sobie zaskarbić serca fachowców budowlanych na całym świecie. Niepodrabialna jakość ich sprzętów w połączeniu z wysoką niezawodnością i ergonomią pracy pozwala szybko i skutecznie realizować nawet najambitniejsze projekty. 

Do realizacji wielu z nich niezbędna będzie pilarka tarczowa Makita https://domitech.pl/pilarka-tarczowa-makita. Jednak mnogość urządzeń dostępnych w ofercie tego przedsiębiorstwa potrafi przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Dlatego też, aby ułatwić podjęcie trafnej decyzji, postanowiliśmy przygotować krótką listę najciekawszych modeli narzędzi Makity https://domitech.pl/firm-pol-1387741761-Makita.html

Pilarka tarczowa Makita HS7611 

Zasilana sieciowo pilarka tarczowa Makita HS7611 https://domitech.pl/makita-hs7611 to budżetowa propozycja japońskiego producenta. Nie oznacza to jednak, że jest to słaby sprzęt – wprost przeciwnie! Jego sercem jest wydajny silnik elektryczny o mocy znamionowej wynoszącej 1 600 watów. Umożliwia to rozpędzanie tarczy tnącej do prędkości 5 500 obr./min. na biegu jałowym. Dzięki temu materiał skrawany jest w sposób delikatny, tym samym minimalizując ryzyko uszkodzenia jego struktury. 

Pilarka tarczowa Makita HS7611 będzie świetnym narzędziem do wszelkiego rodzaju prac związanych z obróbką drewna. Sprzęt ten jest przystosowany do pracy z uniwersalnymi tarczami tnącymi o średnicy 185 oraz 190 mm. Umożliwia to uzyskanie głębokości cięcia dochodzącej do 65 mm pod kątem prostym oraz 45 mm pod kątem 45°. 

Pracę pilarką tarczową znacząco ułatwia beznarzędziowa regulacja kąta cięcia oraz ustawienia stopy ślizgowej. Zmiany dokonywane są poprzez zwolnienie oraz zamknięcie ergonomicznych dźwigni, dzięki czemu regulacja charakterystyki cięcia zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. 

Makita HS7611 może też służyć do cięcia z szyną prowadzącą, pozwalając znacząco zwiększyć precyzję cięcia. Urządzenie wymaga jednak zastosowania specjalnego adaptera oraz osobnego dokupienia sprzedawanych oddzielnie szyn dedykowanych do pilarek tarczowych. 

pilarka

Akumulatorowa pilarka tarczowa Makita DHS661ZJU 

Ciekawą alternatywą dla pilarek tarczowych zasilanych sieciowo są warianty akumulatorowe, takie jak Makita DHS661ZJU https://domitech.pl/product-pol-11822-Akumulatorowa-pilarka-tarczowa-Makita-DHS661ZJU-165-mm-18-V.html. Urządzenie to napędzane jest akumulatorami o napięciu 18 V z serii LXT, znanymi z innych sprzętów japońskiego producenta. Zapewnia to wprost nieograniczoną swobodę działania, pozwalając korzystać ze sprzętu dosłownie w każdym miejscu. Z pewnością docenią to osoby regularnie pracujące na placach budowy oraz poza warsztatem. 

Akumulatorowa pilarka tarczowa Makita DHS661ZJU jest też niezwykle wydajna energetycznie. Jej sercem jest bezszczotkowy silnik prądu stałego wykonany w technologii BLDC. Jest on wspomagany systemem ADT, który automatycznie steruje prędkością tarczy oraz momentem obrotowym. Dzięki temu urządzenie nie tylko ma wysoką moc porównywalną z wariantami sieciowymi, lecz również może przez długi czas działać na jednym naładowaniu akumulatora. 

Makita DHS661ZJU współpracuje z tarczami tnącymi o średnicy 165 mm, a maksymalna głębokość cięcia pod kątem prostym wynosi 57 mm. Narzędzie wyposażone jest też w regulowaną stopę ślizgową, dzięki czemu może ciąć pod kątem 45° na głębokość dochodzącą do 41 mm. 

Pilarka tarczowa Makita DHS661ZJU zasilana akumulatorowo zapewnia też wysoką ergonomię pracy. Sprzęt posiada funkcję łagodnego rozruchu, która zapobiega szarpnięciom po uruchomieniu urządzenia. Po zwolnieniu spustu tarcza hamowana jest poprzez hamulec elektryczny, dzięki któremu można ją szybko odłożyć na bok po skończeniu pracy. 

Akumulatorowa przecinarka tarczowa Makita HS301DSAE 

Wszędzie tam, gdzie klasyczna przecinarka tarczowa będzie zbyt duża, warto sięgnąć po specjalistyczne przecinarki, takie jak Makita HS301DSAE. Jest to nowoczesne urządzenie współpracujące z tarczami tnącymi o średnicy 85 mm. W połączeniu z niezwykle kompaktowymi rozmiarami sprzętu oraz niewielką wagą wynoszącą zaledwie 1,6 kg (wraz z akumulatorem o pojemności 2 Ah), czyni to z niej niezwykle poręczne elektronarzędzie. 

Makita HS301DSAE świetnie sprawdzi się podczas prac w trudnodostępnych miejscach. Można nią łatwo manewrować jedną ręką, co ułatwi prace rozbiórkowe oraz docinanie paneli podłogowych. Przecinarka tarczowa będzie też bardzo dobrym zakupem dla majsterkowiczów, którzy chcą w domowym zaciszu realizować drobne projekty stolarskie. 

Akumulatorowa pilarka tarczowa Makita RS002GZ 

Makita RS002GZ to sprzęt dedykowany osobom wymagającym najwyższej wydajności w każdych warunkach. Ta potężna pilarka tarczowa zasilana jest akumulatorami o napięciu 40 V z serii XGT, które umożliwiają jej bezszczotkowemu silnikowi osiągnięcie mocy wyjściowej odpowiadającej 1 700 watów. Umożliwia to rozpędzanie tarczy tnącej o średnicy 260 mm do prędkości 4 000 obr./min. na biegu jałowym. Element tnący jest rozpędzany łagodnie, a po odpuszczeniu spustu zatrzymywany jest hamulcem elektrycznym. 

Akumulatorowa pilarka tarczowa Makita RS002GZ może przecinać materiał o grubości 95 mm pod kątem prostym oraz 70 mm pod kątem 45°. Urządzenie może też ukosować pod kątem 56°, a pracę ułatwia zintegrowany ogranicznik z zaznaczonymi nastawieniami 22,5° oraz 45°. 

Materiał zewnętrzny