tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Dom w Gdańsku
Dom

Dom w Gdańsku – dlaczego warto go kupić?

Gdańsk to szóste pod względem populacji miasto w Polsce. Stąd każdego roku przyciąga nie tylko turystów. Wiele osób chce tu przeprowadzić się na stałe, widząc w tym szansę na szybszy awans w ścieżce zawodowej. Sprawdzamy, czy ten trójmiejski ośrodek miejski jest wart bliższego zainteresowania w kontekście przeprowadzki.

Rynek pracy w Gdańsku

W samym Gdańsku jest ponad 50 tysięcy podmiotów gospodarczych, z czego duża część to największe polskie firmy, jeśli weźmiemy pod uwagę ich przychody. Między innymi to przedsiębiorstwa z branży stoczniowej (Gdańska Stocznia, Crist), petrochemicznej (Lotos), energetycznej (m.in. Energa), odzieżowej (m.in. LPP), metalowej (m.in. Glencore), materiałów budowlanych (m.in. Mercor) i handlu detalicznego (m.in. Jysk). Oczywiście nie brakuje tu małych przedsiębiorców, zwłaszcza że to jeden z największych ośrodków turystycznych w kraju. Nie zapominajmy też, że decydując się na mieszkania czy nowe domy w Gdańsku, możemy pracować w okolicznej Gdyni czy Sopocie.

Szczególnie że według danych za 2020 r. właśnie w Sopocie bezrobocie jest najniższe w całym województwie pomorskim (3,4 proc.). Nieco więcej bezrobotnych jest w Gdyni (3,4 proc.) i w Gdańsku (3,6 proc.), aczkolwiek również w tych miastach to wynik bardzo dobry. Stąd sytuacja na rynku pracy jest zadowalająca i niewątpliwie jest to jeden z ważniejszych czynników, który może sprzyjać decyzji o przeprowadzce do Gdańska

Oferta kulturalna i rozrywkowa

Nie możemy żyć tylko pracą, ale w Gdańsku na pewno nam to nie grozi. Gdańsk jest bowiem bogatym w prestiżowe uczelnie ośrodkiem akademickim (m.in. Uniwersytet Gdański, Akademia Sztuk Pięknych czy Akademia Marynarki Wojennej). Każdego roku w mieście odbywa się też wiele festiwali teatralnych, filmowych czy muzycznych (m.in. Opener), a pamiętajmy o imprezach organizowanych w dwóch innych ośrodkach Trójmiasta – Gdyni i Sopocie, do których dotrzemy dobrze rozbudowaną siecią komunikacji miejskiej.

Pamiętajmy też o położeniu Gdańska. Bliskość morza to nie tylko wzmożony ruch turystyczny, ale też czystsze powietrze i okazja do uprawiania sportów wodnych (m.in. żeglarstwo, narty wodne). W pobliżu Gdańska nie brakuje też rezerwatów, pomników przyrody (ponad 150) i terenów zielonych, które zajmują aż 1/4 powierzchni miasta.

Nieruchomości w Gdańsku – dla siebie lub pod inwestycje

Pamiętajmy, że mieszkania i domy w Gdańsku będą dziś kupowane nie tylko na użytek własny, ale też na potrzeby inwestycji – zwłaszcza pod wynajem krótkoterminowy. Po pierwsze, w dobie niskich stóp procentowych i wysokiej inflacji nieruchomości są jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych opcji dla inwestorów. Po drugie, wynajem krótkoterminowy daje największe stopy zwrotu, a przy tym pozwala cieszyć się z takiego lokalu, kiedy nie ma w nim zakwaterowania.

Wydaje się w związku z tym, że zakup nieruchomości w Gdańsku niesie w sobie wiele korzyści. To dobry wybór dla osób w młodym wieku, które są na początku swojej ścieżki zawodowej, ale też inwestorów celujących w tzw. holiday home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *