tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Dom

Zewnętrzne oświetlenie domu: z jakich rozwiązań można skorzystać?

Piękny dom to dom dobrze oświetlony – o tym wie większość z nas. Wybierając oświetlenie zewnętrzne do swego domu powinniśmy jednak pamiętać i o tak ważnych kwestiach, jak bezpieczeństwo oraz koszty.

Oświetlenie zewnętrzne i jego rola

Zewnętrzne oświetlenie domu odgrywa bardzo ważną rolę – nie tylko dekoracyjną. Dobrze dobrane lampy sprawiają, że nawet w środku nocy możemy bezpiecznie dojść do drzwi wejściowych, możemy też kontrolować to, co dzieje się w przydomowym ogrodzie. Wiele osób ceniących sobie bezpieczeństwo decyduje się zatem oświetlić dom z zewnątrz, nie bacząc na koszty. Te zresztą można minimalizować – wystarczy poszukać ekonomicznych rozwiązań.

Oświetlenie dla oszczędnych

Na rynku pojawia się wiele rozwiązań, dzięki którym nawet najbardziej oszczędne osoby mogą odpowiednio oświetlić swój dom. Dla oszczędnych dobrym rozwiązaniem mogą stać się lampy solarne, coraz częściej wykorzystywane jako ozdoba ogrodu, oraz lampy LED, cenione za swą trwałość oraz uniwersalność. Takie oświetlenie zewnętrzne pozwala tanio rozjaśnić fasadę domu oraz prowadzącą do drzwi wejściowych drogę. Dla tych, którzy stawiają na ekonomiczne rozwiązania, dobrą propozycją będą też lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Dzięki nim dom i jego najbliższe otoczenie będą oświetlone wtedy, gdy faktycznie jest taka potrzeba, a czujnik ruchu może się przy okazji okazać skutecznym straszakiem na złodziei.

Jak oświetlić dom

Umiejętne korzystanie z zewnętrznego oświetlenia domu może przynieść nam wiele korzyści. Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiednich lamp oraz rozmieszczenie ich w taki sposób, by osiągnąć możliwie jak najlepsze efekty. Gdzie umieścić lampy? Ozdobne kinkiety świetnie sprawdzą się w pobliżu drzwi wejściowych, z kolei w podbitce warto umieścić nowoczesne taśmy ledowe. Dla tych, którzy chcą w ciekawy sposób oświetlić dom, cennym wsparciem będą też pampy najazdowe. Montowane w gruncie, skierowane światłem do góry, dają wiele możliwości dekoracyjnych, tym bardziej, że o mocy światła oraz o kącie padania światła można zadecydować samodzielnie.
Nowoczesne lampy o prostych formach lub lampy o dekoracyjnych formach, rozwieszone przy zewnętrznych ścianach domu to podstawa, którą może wspierać oświetlenie ogrodowe. Tu warto skorzystać ze stojących lamp, które rozjaśnią drogę łączącą furtkę z drzwiami wejściowymi do domu, można też postawić na niewielkie diody, montowane przy krawężniku. W ten sposób można zadbać o swe bezpieczeństwo, a przy okazji wykorzystać w pełni dekoracyjną moc światła.