tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Granitowy zlew podwieszany
Dom

Granitowy zlew podwieszany jako obowiązkowy element nowoczesnej kuchni

Tradycyjne, stalowe zlewy wykonane z metalu łatwo ujawniały zabrudzenia po myciu naczyń. Zupełnie inny charakter ma zlewozmywak podwieszany. Może być wykonany z czarnego, intensywnego granitu połączonego ze specjalną żywicą lub z masy ceramicznej. W zależności od zastosowanego materiału, podwieszany zlew jest czarny (za to odpowiada granit) lub biały (ceramiczny). Solidne wykonanie sprawia, że producenci tego typu zlewów dają na nie długą, a nawet dożywotnią gwarancję. Nie ma zatem obawy, że przypadkowo zostanie uszkodzony przez ostre sztućce lub krawędzie naczyń.

Łatwy montaż wiszących zlewów kuchennych

Montaż zlewów podwieszanych nie wymaga specjalnych umiejętności. W zestawie z misą znajduje się pełen komplet niezbędny do montażu. Syfon i rura odpływowa łączy się z innymi elementami kanalizacji. Zlewozmywak podwieszany wyjątkowo pozytywnie wypada w testach użytkowników. Jego główną zaletą jest elegancki wygląd, lecz na tym nie koniec. Specjalna powłoka, będąca mieszanką granitu i żywicy sprawia, że czarne zlewy mają właściwości antybakteryjne. Są także odporne na zarysowania. Również zlewy ceramiczne to w pewnym sensie powrót do korzeni. Zanim zaczęto produkcje zlewów metalowych na masową skalę, pierwsze zlewy wykonywane były w manufakturach tworzących ceramikę użytkową i dekoracyjną. Dlatego też zlewy ceramiczne zachowują uniwersalne, klasyczne piękno pasujące do kuchni o różnym charakterze.

Zalety zlewów podwieszanych

Główną zaletą, jaką trzeba wymienić jest to, że zlewozmywak podwieszany jest długowieczny. Ma znacznie większą trwałość niż klasyczny metalowy. Wyjątkowe właściwości estetyczne powodują, iż zlewy wiszące nadają kuchni unikatowy charakter. Nie wyglądają tanio, lecz elegancko. Pasują do wnętrz nowoczesnych, w industrialnym i loftowym stylu. Z kolei zlewy ceramiczne dobrze komponują się z kuchniami w stylu retro. Jeśli chodzi o naturalny charakter tych zlewów, to z łatwością dają się zestawić z meblami drewnianymi, np. w modnym stylu skandynawskim. Inną zaletą zlewów podwieszanych jest łatwe czyszczenie. 

Kształty zlewów nadających się do podwieszenia

Zlewy, które można podwieszać w kuchni, posiadają urozmaicone kształty. Jeśli ktoś chce urządzić oryginalną kuchnię, może wybrać zlew jedno lub dwukomorowy. Ładnie wyglądają zlewy okrągłe i nadają się np. do umieszczenia w szafkach narożnych. Zlewy jednokomorowe mogą być wyposażone w ociekacz. Także wielkość komór nie musi być identyczna. Asymetryczne zlewy, które podwiesza się w zabudowie kuchennej są pojemne i praktyczne.