tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Jakie kwiaty na balkon wybrać
Dom

Jakie kwiaty na balkon wybrać?

Ukwiecony balkon cieszy oko nie tylko właściciela, ale także przechodniów czy sąsiadów. Coraz częściej zauważa się, zarówno w domach, jak i w blokach, prawdziwe ogrody botaniczne, zakładane na balkonach. Wyróżniają się bogatą kolorystyką, a także różnorodnością gatunkową kwiatów, jakie tworzą plastyczną kompozycję. Należy jednak pamiętać, że nie każda roślina może znaleźć się na balkonie. Dla jakich kwiatów jest to idealne środowisko?

Piękne i zawsze modne

Tym hasłem można określić surfinie, petunie czy pelargonie, czyli kwiaty, które od lat goszczą na naszych balkonach. Nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i doskonale odnajdują się w doniczkach. Do aranżacji balkonu warto wykorzystać zarówno skrzynki wiszące na balustradzie, jak i te stojące na ziemi. W zależności od nasłonecznienia balkonu, kwiaty powinniśmy umieszczać tak, aby ostre słońce ich nie zniszczyło. Poza tym pamiętajmy o chowaniu kwiatów w przypadku burzy czy silnego wiatru.

Do aranżacji balkonu wykorzystajcie także różnorodne pnącza. Róże pnące idealnie pasują na przestronny taras lub balkon. Można je umieścić na balustradzie, co stworzy dodatkowo naturalną i estetyczną osłonę przed wzrokiem sąsiadów. Zieloną zasłonę zbuduje także groszek pachnący, który lubi duże nasłonecznienie, dlatego jego posadzenie na balkonie południowym będzie idealnym rozwiązaniem. Aby stworzyć piękną zieloną przestrzeń, możecie kwiaty ustawiać kaskadowo, a wszystkie niezbędne zakupy – sadzonek czy doniczek sfinansujecie z pomocą pożyczki online.

Nie tylko kwiaty

Nie tylko kwiaty tworzą klimat balkonu. Ogromne znaczenie mają także meble, parasol oraz dodatki, jakie wybierzecie. W tym względzie nie ma limitów ani uniwersalnych pomysłów. Liczy się tylko wasz gust i poczucie estetyki. Wybierając meble na balkon, możecie kupić zarówno modele drewniane, metalowe, jak i te wykonane z tworzywa. Należy tylko pamiętać, aby drewno i metal chronić przed niskimi temperaturami, dlatego meble zrobione z tych surowców wymagają odpowiedniego zabezpieczenia na zimę.

Gdy dysponujecie przestronnym balkonem lub dużym tarasem, wówczas warto pokusić się o zakup mebli wykonywanych na zamówienie, w czym pomoże pożyczka online. Rozwiązanie to pozwoli na estetyczną i funkcjonalną aranżację przestrzeni, na której możecie stworzyć miejsce do spotkań z rodziną i znajomymi, jak i strefę relaksu, jaka przyda się w ciepłe dni, gdy chcecie odpocząć od codziennych obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.