tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Wnętrza

Jak oddzielić sypialnię od salonu? Praktyczne wskazówki

Szczególnie w małych mieszkaniach problemem jest połączona sypialnia i salon. Tymczasem każde z tych miejsc spełnia inne funkcje i warto byłoby podjąć starania o oddzielenie tych stref od siebie. Jak to zrobić? Jest kilka praktycznych wskazówek.

Fukcje sypialni i salonu

Sypialnia powinna być miejscem szczególnym w każdym mieszkaniu i domu. W tym pomieszczeniu człowiek regeneruje swoje siły na kolejne dni. Tymczasem bardzo często na małej powierzchni trudno wygospodarować dwa osobne pomieszczenia. Tymczasem w salonie bardzo często przyjmuje się gości i prowadzi się normalne codzienne życie, mieszkańcy oglądają telewizjęm czytają książki i wykonują tym podobne czynności. Istnieje więc uzasadniona potrzeba rozdzielenia tych miejsc od siebie. Warto przyjrzeć się prostym wskazówkom jak można to zrobić bez dużego nakładu kosztów i zastosowania rozwiązań nieodwracalnych, które mogą ingerować w konstrukcję budynku.

Konkretne przykłady

Bardzo dobrym sposobem na oddzielenie sypialni od salonu jest zastosowanie ścianki z płyt gipsowo-kartonowych albo zamontowanie przesuwnych drzwi, które bardzo dobrze sprawdzają się w większości przypadków. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań powstają dwie oddzielne przestrzenie. Warto wcześniej przemyśleć gdzie znajdzie się część zwana sypialnią, a gdzie znajdzie się część dzienna czyli salon. Podejmując te decyzję warto wziąć pod uwagę gdzie pada słońce, a które miejsce w pomieszczeniu jest najbardziej zaciemnione. Oczywiście tam gdzie jest najbardziej jasno, tam powinna być część zwana salonem. Tam gdzie jest najbardziej ciemno, człowiek powinien spać. Jeżeli łóżko do spania musi znaleźć się w salonie i nie ma możliwości wyraźnego oddzielenia tych dwóch stref, to warto przynajmniej zadbać o to, aby wydzielić mały aneks sypialny na przykład poprzez zamontowanie parawanu.

Wartość dobrego snu

Wartość snu w życiu człowieka jest nie do przecenienia. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest dobry sen. Dlatego tym bardziej warto uświadamiać te kwestie. Oczywiście równie ważne jest, aby człowiek we własnym salonie czuł się bardzo dobrze. Czasami trzeba pewnych kompromisów, aby połączyć te dwie przestrzenie, zwłaszcza kiedy w domu lub mieszkaniu mieszka więcej niż jeden człowiek. Urządzenie domu lub mieszkania zawsze jest sztuką kompromisów, jednak warto walczyć o takie rozwiązania, które przyczyniają się do utrzymania ciała i ducha w dobrym samopoczuciu i które pozwolą na regenerujący sen. Jak oddzielić sypialnie od salonu? Skutecznie!