tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

brama
Budownictwo

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu bram garażowych?

Na co najczęściej zwracają uwagę inwestorzy, którzy wybierają najlepszą ich zdaniem bramę garażową? W takim przypadku mają na uwadzę przede wszystkim właściwości użytkowe, parametry termoizolacyjne, zastosowaną automatykę i zabezpieczenia czy na końcu estetykę. Mając na uwadzę wymienione wcześniej parametry, wybór inwestorów w przeważającej ilości przypadków pada na bramy segmentowe. Czym się wyróżnia to rozwiązanie i na co warto zwrócić uwagę, by wybrane bramy garażowe Poznań były jak najdłużej użyteczne i funkcjonalne? Jak uniknąć typowych błędów w czasie składania zamówienia?

O czym należy pamiętać, zamawiając bramę garażową?

Na rynku jest wiele typów bram garażowych, jednak ze względu na estetykę parametry izolacyjne oraz funkcjonalność wybór inwestorów pada na bramy segmentowe. Choć jest to typ użyteczny i prosty w obsłudze, który będzie się sprawdzał bardzo dobrze przez naprawdę wiele lat, przed wyborem takiej bramy należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach.

Bramy garażowe Poznań muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki do zabudowy. To ważne, ponieważ dzięki temu można uniknąć nie tylko zbędnych kosztów, ale i wielu problemów związanych z jej montażem.

Na co w szczególności należy zwracać uwagę? Przede wszystkim należy starannie dobierać elementy takie jak:

  • nadproże (to wysokości górnego krańca otworu wjazdowego do sufitu garażu – pomiar zawsze mus być przeprowadzany wewnątrz garażu). Przy bramach segmentowych nadproże nie może być niższe niż 210 mm. Taka wysokość sprawdzi się przy standardowych wymiarach bram garażowych i nie będzie powodowało dodatkowych opłat za ewentualne przeróbki. Wartość ta odnosi się zarówno do zastosowania bram z napędem, jak i bez niego;
  • węgarki, czyli wewnętrzne przestrzenie boczne w przypadku bram segmentowych muszą mieć szerokość nie mniejszą niż 100 mm.

Należy pamiętać również o tym, by głębokość (długość) garażu dopasować do indywidualnych potrzeb. W przypadku segmentowych bram z napędem należy mieć na uwadzę, że wartość ta nie może być mniejsza niż 3,3 m. Równie istotne jest także to, by na suficie i ścianach nie znajdowały się żadne elementy, przez które niemożliwe byłoby przeprowadzenie montażu.

Należy pamiętać o tym, że minimalna, bezpieczna i komfortowa szerokość bramy nie może być mniejsza niż 2,5 m. Czasem ta wartość musi być dużo większa, dlatego to jaka brama będzie się najlepiej sprawdzać w danym przypadku, zależne jest od wielu różnorodnych czynników.