tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Nieruchomości

Gotowe projekty domów jednorodzinnych: jak wybrać najlepszy plan domu?

Wybór właściwego projektu domu jednorodzinnego ma kluczowe znaczenie dla powodzenia inwestycji oraz zadowolenia domowników. Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszą się gotowe projekty domów, które można kupić nawet online. Dlaczego warto zdecydować się na gotowy projekt? Jak wybrać ten najlepszy spośród setek dostępnych planów?

Dlaczego warto kupić gotowy projekt domu?

Gotowe plany domów zrewolucjonizowały branżę architektoniczną. Podczas gdy kiedyś projekty domów jednorodzinnych przygotowywane były przez architekta za każdym razem od nowa, teraz można zakupić je od ręki.

Gotowe projekty tworzone są przez biura architektoniczne, a następnie powielane. Dzięki temu nie wymagają każdorazowego wyrysowania na nowo, co również przekłada się na ich niską cenę. Ponadto mają wiele innych zalet, które spowodowały, że obecnie są najczęściej wybieranym typem dokumentacji.

Zalety gotowych projektów domów jednorodzinnych:

  • atrakcyjne ceny – już od około 2000 zł za projekt
  • dostępne w wielu wariantach – parterowe, piętrowe, z poddaszem, na wąską działkę, energooszczędne
  • błyskawiczna dostawa – projekt można otrzymać w kilka dni
  • możliwość wprowadzania zmian w projekcie – także bez ubiegania się o zgodę
  • dodatkowe bonusy – dziennik budowy, charakterystyka energetyczna, teczka, darmowe projekty wnętrz, ogrodu, ogrodzenia

Jaki projekt domu wybrać dla siebie?

Serwisy oferujące gotowe projekty domów jednorodzinnych przez internet prezentują swoim klientom szeroką gamę propozycji. Wśród tak wielu można bez trudu znaleźć projekty nawet na wymagające działki i dopasowane do każdego gustu.

Metraż

To jeden z kluczowych parametrów. Powinien być dopasowany do liczby osób, które mają mieszkać w domu, a także do potrzeb inwestora.

Powierzchnia zabudowy

Powinna odpowiadać wymiarom działki. Należy pamiętać, że dom musi być wzniesiony we wskazanej w przepisach odległości od granic działki.

Styl

Gotowe projekty są oferowane jako nowoczesne i tradycyjne. Można łatwo dobrać je do swojego gustu.

Izolacja

Dom powinien cechować się odpowiednią izolacyjnością akustyczną i termiczną dla komfortu użytkowania. Jako gotowe można kupić też projekty domów jednorodzinnych energooszczędnych, pasywnych.

Instalacje

Warto zwrócić uwagę na system ogrzewania zastosowany w budynku. Wybrane projekty dostarczane są z planami instalacji fotowoltaicznych, solarnych, pomp ciepła, instalacjami typu inteligentny dom.

Gdy wśród gotowych planów nie można wyszukać odpowiedniej oferty, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług biur architektonicznych. Indywidualne projekty domów jednorodzinnych umożliwiają dopasowanie do parametrów działki i do potrzeb inwestora pod każdym względem.