tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

nowoczesny pokój młodzieżowy
Zakupy

Jak urządzić nowoczesny pokój młodzieżowy?

Aranżacja pokoju dorastającego młodego człowieka bywa niekiedy sporym wyzwaniem dla wszystkich domowników. Rodzice zwykle chcieliby, by pokój pasował do ich stylu, a nastolatek często ma swoją własną wizję. Jak to najlepiej rozwiązać? Obecnie sklepy dysponują bardzo szeroką gamą mebli młodzieżowych i jest szansa, że każdy wybierze coś dla siebie.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w pokoju nastolatka?

Zacznijmy od dokładnego wymierzenia powierzchni i wyboru kolorów ścian. Decydując się na stonowane pastele i szarości, zyskamy świetną bazę wyjściową i tło dla dalszego urządzania wnętrza. Możemy także wybrać bardziej zdecydowane kolory, ale te szybciej się znudzą dlatego, jeśli nie planujemy radykalnych zmian w najbliższym czasie i ponownego przemalowywania pokoju to lepiej pozostać przy pierwszej opcji.

Następnie zastanówmy się wspólnie z dzieckiem, jakie meble będą mu potrzebne. Czy woli łóżko, czy rozkładaną wersalkę? Czy biurko powinno mieć szuflady i półki, czy wystarczy zabudowana meblościanka? Jak duża szafa będzie potrzebna? Czy planuje zapraszać licznych gości i czy w pokoju powinno znaleźć się dodatkowe miejsce dla znajomych?

Meble, które są absolutnym minimum w pokoju nastolatka to:

  • pojemna szafa
  • miękkie łóżko lub rozkładana sofa
  • biurko z wygodnym fotelem

Podział pokoju na strefy

Urządzając pokój dla młodego człowieka, pamiętajmy, by pokój był funkcjonalny. Podzielmy go na praktyczne strefy. Wygodny fotel i duże biurko powinny znaleźć się w strefie do nauki. To także miejsce na regały i szafki na przybory szkolne, książki i wszelkie niezbędne gadżety nastolatka. Strefa odpoczynku to miejsce, gdzie młody człowiek może pograć w ulubione gry, poczytać czy obejrzeć ulubiony serial w towarzystwie przyjaciół. Świetnie sprawdzą się w tym miejscu wygodne fotele lub pufy. Nie zapominajmy też o puchatym dywanie, gdzie nastolatki będą mogły wygodnie usiąść.

O czym pamiętać przy urządzaniu pokoju młodzieżowego?

Pokój powinien być azylem dla nastolatka i wpisywać się w jego styl i zainteresowania. Wybierzmy meble, które pozwolą wyeksponować zdobyte sportowe trofea, ulubione rośliny czy zgromadzone czasopisma. Nie może także zabraknąć miejsca na sprzęt do słuchania muzyki i elektroniczne sprzęty.

Dobierzmy dodatki, które podkreślą charakter pokoju. Nastolatka uwielbiająca styl glamour doceni eleganckie zasłonki i ręcznie pleciony dywan, a fan piłki nożnej z pewnością ucieszy się z dywanu imitującego zieloną murawę.

Projektując pokój młodzieżowy, warto pamiętać, że gust nastolatków szybko się zmienia i najlepiej postawić na uniwersalne rozwiązania. Można mieć wtedy nadzieję, że nie będzie konieczności wymiany całego wyposażenia wnętrza, a meble młodzieżowe zostaną w pokoju na dłużej. Nie zapominajmy jednak o samym użytkowniku. Uszanujmy jego preferencje i wspólnie zdecydujmy, jak ma wyglądać wymarzony pokój nastolatka. W końcu to on będzie spędzać tutaj najwięcej czasu i powinien być zadowolony.