tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Dom

Jak w skuteczny sposób układać sztuczną trawę?

W obecnych czasach bardzo popularnym działaniem w wielu miejscach stało się układanie sztucznej trawy. Takie rozwiązanie z całą pewnością ma szereg zalet. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak w skuteczny sposób układać sztuczną trawę. Warto się tego dowiedzieć.

Przygotowanie podłoża

Przede wszystkim przed rozpoczęciem układania sztucznej trawy warto w odpowiedni sposób przygotować podłoże, ponieważ jest to bardzo istotna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Sztuczną trawę montuje się na podłożu, które będzie zarówno równe, jak i twarde. Dzięki temu z całą pewnością będzie zapewniony odpowiedni drenaż, co jest bardzo ważne. Instalacja sztucznej trawy nie powinna się odbywać w temperaturze niższej niż pięć stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza powinna być umiarkowana, a w tym czasie nie powinien również padać deszcz. Dzięki temu będą zapewnione optymalne warunki do realizacji takich działań jak układanie sztucznej trawy.

Układanie trawy

Kolejnym etapem całego procesu jest układanie trawy. Rolki trawy należy układać w sposób równoległy, a włókna powinny być zwrócone dokładnie w tym samym kierunku. Jeśli zasady te nie zostaną zachowane to widoczna będzie w późniejszym czasie różnica pomiędzy poszczególnymi rolkami. Stan ten pogłębi się pod wpływem działania promieni słonecznych, co zdecydowanie nie będzie korzystnym rozwiązaniem. W przypadku układania sztucznej trawy warto się posługiwać odpowiednim nożem.

Łączenie rolek trawy

Podczas układania sztucznej trawy bardzo istotnym elementem jest również właściwe łączenie poszczególnych rolek trawy. Łączenie kolejnym rolek trawy ze sobą powinno pozostawać niewidoczne. Wtedy całość będzie się w fantastyczny sposób prezentowała. Przestrzeń pomiędzy poszczególnymi rolkami trawy powinna wynosić jedynie dwa milimetry i nie powinny one na siebie w żaden sposób zachodzić. Do łączenia fragmentów trawy może zostać wykorzystany specjalnie do tego celu przeznaczony klej lub taśma samoprzylepna.

Docinanie brzegów trawy

Kolejną bardzo ważną częścią układania trawy bez wątpienia jest właściwe docinanie jej brzegów. Dociąć brzegi trawy należy po połączeniu ze sobą poszczególnych rolek. Trawa może być z powodzeniem doklejana do już istniejących powierzchni i będzie się to sprawdzało. Brzegi tramy mogą być zamontowane na bardzo różne sposoby. Do tego celu można również wykorzystać standardowe akcesoria ogrodowe, takie jak na przykład płotki czy też inne elementy. Wybór konkretnego rozwiązania zależny jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji, ale także potrzeb.