tissu.com.pl

Nowoczesny blog budowlany

Budownictwo

Zalety i wady ocieplania pianką poliuretanową

Ocieplanie można wykonywać na bardzo wiele zróżnicowanych sposobów. Wśród nich wymienia się przede wszystkim metodę z zastosowaniem pianki poliuretanowej. Warto poznać zalety oraz wady takiego rozwiązania, aby sprawdzić, czy będzie ono w pełni skuteczne oraz efektywne.

Tańsze ocieplanie

Wśród głównych zalet wykorzystania pianki poliuretanowej można przede wszystkim wymienić możliwość tańszego ogrzewania. Dlatego bez wątpienia będzie to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu osób. Właściwości termoizolacyjne pianki poliuretanowej z całą pewnością są większe niż takich materiałów jak styropian czy też wełna mineralna. Dlatego ocieplanie przy pomocy pianki poliuretanowej jest rozwiązaniem tak chętnie wykorzystywanym przez wiele osób. Oprócz tego pianką poliuretanowa dodatkowo ociepla wszystkie mostki cieplne, co bywa problematyczne podczas ocieplania z wykorzystaniem innych materiałów. Warto o tym pamiętać podczas wyboru jak najkorzystniejszego rozwiązania dla siebie.

Łatwość montażu

Kolejną zaletą wykorzystania takiego materiału jak pianka poliuretanowa z całą pewnością jest łatwość montażu. Piankę tego rodzaju po prostu się rozpyla. Podczas tego zabiegu zwiększa ona swoją objętość, a następnie bardzo szybko się utwardza. Ocieplanie natryskowe z wykorzystaniem pianki poliuretanowej jest pracą, którą można wykonać stosunkowo szybko, ponieważ nie jest to czasochłonne. Tego rodzaju ocieplanie idealnie sprawdzi się również w takim miejscu jak poddasze, gdzie znajduje się wiele trudno dostępnych elementów.

Paroprzepuszczalność

Wśród zalet korzystania z takiego materiału jak pianka poliuretanowa można również z całą pewnością wymienić paroprzepuszczalność. Pianka jest materiałem, który ma możliwości przepuszczania wody, jednak sam nią nie nasiąka. Dzięki temu podłoże, na którym została zastosowana tego rodzaju pianka może swobodnie oddychać. Oprócz tego warto wspomnieć również, że tego rodzaju materiał nie traci swoich właściwości po kontakcie z wilgocią w różnej formie.

Wady ocieplania pianką poliuretanową

Ocieplanie pianką poliuretanową wady również istnieją. Tego rodzaju materiał jest stosunkowo łatwopalny, a więc może nie być bezpieczny podczas użytkowania. Inne materiały, które są wykorzystywane do ocieplania nie są tak łatwopalne. Wśród nich wymienia się przede wszystkim wełnę mineralną. Oprócz tego wśród wad korzystania z pianki poliuretanowej można wymienić dość wysokie ceny za jej montaż. Tego rodzaju kwestia może zniechęcić wielu potencjalnych inwestorów do skorzystania z takiego rozwiązania.